seenhaigus 2 30.08.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

pöördun uuesti teie poole küsimusega.
Käisin nüüd uuesti nahaarstil ja nõudsin proovide võtmist, andsin proovid ära (kusiti) ja tuli välja, et ikkagi on klamüüdia. Arst oli kangesti kahtlev, et mitu partnerit mul ikka vahepeal oli ja kas ravikuuri tegin läbi korralikult. Ütlesin, et eluaeg on olnud üks partner ja ravikuuri tegin ka läbi, samuti minu naine. Samuti oleme mõlemal eluaeg ainuke partner ( mis mõte mul siin anonüümselt valetada oleks ). Arst oli juba suht närvis ja ütles, et on võimatu, et see haigus ravile ei allu ja, et klamüüdia oleks võimalik mittesugulisel teel saada.
Kirjutas siis välja azitromütsiini kolmele inimesele igaks juhuks.

Küsimused : kas see azitromütsiin mul nüüd aitab
kas on võimalik, et korralik ravikuur doksotsükliiniga ei aita
kas uuringud mis tehakse väike-õismäe polikliinikus on adekvaatsed (kui uuritakse kusitist võetud proovi)
kas on absoluudselt välistatud, et klamüdioosi saab mittesugulisel teel, mul tõesti ei ole mingit põhjust naisele ega ka siin anonüümselt valetada. Järsku on minul see üldse esimest korda, või siis on ikkagi mingi muu haigus.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei oska midagi öelda teises kliinikus tehtud analüüside kvaliteedi ja meetodite kohta. Doksotsükliin on väga hea klamüüdia ravim juhul kui järgitakse manustamisjuhiseid. Mittesugulisel teel leviv klamüüdis on väga suur erand (võimalusega alla 1%). Kui soovite oma probleemi kohta teist arvamust tuleks teil võtta koopiad oma varasematest uuringutest ja ravidest ning tulla vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab