Spermaanalüüsi tulemused 20.07.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Meil on soov partneriga järelpõlve saada... Tegin ca 1 kuu tagasi spermaanalüüsi, ning tulemused olid järgmised:
Maht 4,0 ml
pH 7,0
Viskoossus 0 cm
Algutinatsioon 0%
Kontsentratsioon 70,7 mljn/ml
Koguarv 282,8 mljn
Ümarrakud ~2,12 mljn/ml
Liikuvus (%) A - 24; B - 40; C - 3; D - 33
Spermiogeneesi rakud 99%; 2,1 mljn/ml
Neutrofiilid 1%; 0,02 milj/ml
M+M 0%;0 milj/ml
Morfoloogia (Natiivis %): Normaalsed 6%; pea def. 69%; akrosoomi def.25%; keskosa def.29%; flagellumi def. 7%; arenguvead 0; teratozoidindeks 1,38.
Diagnoos: teratozoospermia
Märkused: detriiti mõõdukalt, mikrofloora vähene.

Seemnepurse toimus 2 päeva enne analüüside andmist.
Telefoni teel kommenteeris laborant, et spermatosoidide hulk ja liikuvus on OK, kuid pisut alla normi on kuju. Kuidas kommenteerite minu üldisi näitajaid ja kuju defektide %-i. Analüüsipaberil on märkusena kirjas "norm=>14%, kahtlane 5-13%, väljendunud patoloogia

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Olen siis korduvalt rõhutanud, et mehe viljakust ei saa hinnata ainuüksi sperma analüüsi alusel. Lisaks peaks teadma tervise hetkeseisu ja -ajalugu, läbivaatuse tulemusi ja kindlasti ka hormoonuuringute tulemusi.
Antud juhul saan vaid tõdeda, et analüüs pole tõesti päris korras - miski mõjutab negatiivselt spermatsoidide küpsemist.
Soovitan vastuvõtule tulla ja teha terviklikud uuringud.
Edu soovides
Margus Punab