Mure 05.07.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 18 aastane ja tekkis selline küsimus, et kas meestel võib olla 3 muna. kaks on mul ilusti munandites, aga vasakule poole munandite ülesse (kus karvad kasvavad) on tekkinud mühk ja käega katsudes on tunda, nagu seal oleks veel üks muna.

Mis see võib olla ja kas see on kahjulik?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Väga harva võib tõesti olla. Meditsiinikirjanduses on kirjeldatud 18 patsienti. Oma praktikast leian ka ühe juhu. Enamasti on tegemist siiski suuremapoolse munandimanuse tsüstiga. Selliste muutustega peaksid mehed kindlasti vähemalt korra meestearsti juures ära käima - enamasti on muutus healoomuline ja ravi ei vaja. Samas tuleb välistada need 1-2% juhtudest kus tegemist võib olla kasvajaga ja 5-10% juhtudest kus healoomune haigus siiski mehe viljakust kahjustab.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Meestearst

Mure

Mul on sihuke mure et suguti peale tekkisid sihukesed punased täpid ja suguti ümber läks kõik punetama peale vahekorda see on juba teine kord niimoodi aga mingi ajamöödudes ta kaob ära kas see on mingi ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Suure tõenäosusega on tegemist kas partneri tupe põletiku või teie sugutrakti kroonilise põletikuga. Sageli esinevad mõlemad probleemid koos. Soovitan uuringule tulla.
Edu soovides
Margus Punab
Loe edasi

väike peenis

tre mul sihuke mure et mul suht väike olen 18 ja vahepeal ei läe kõvaks ka

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Kui mure olemas, siis külastage noorte nõustamise kabinetti.
MP

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: