trihhomonoos 22.06.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere
1 aasta tagasi avastati mu mehel arstlikul kontrollil hiiu haiglas trihhomonoos saime ravi metronidazoliga ja isegi 2 korda kuna tal esimese korraga ei läinud see ära. Saime haigusest võitu- v vähemalt analüüsid olid korras,kuigi minu(naine) arst analüüsidest midagi ei leidnud. U 3 kuud tagasi olin vahekorras teise mehega(mitte püsipartner) ja 1 kuu hiljem sellest vahekorrast tuli ta minu juurde ja ütles et ta on minult trihhomonoosi saanud. Minul ja minu püsipartneril ei olnud väliselt midagi viga -käisime ka kontrollis ja ka analüüsid olid korras. Oli ka neljas inimene kellega olin olnud korra vahekorras selle aja jooksul(viimased kolm kuud) ja ka tema käis minu jutu peale kontrollis ja oli puhas kõigist haigustest( käis tallinnas erakliinikus- TÜ erakliinik) -- kas selle jutu peale arvate et mina olen teda nakatanud kes süüdistas mind(nb olen ka vahepeal kontrollis käinud. st aasta aega tagasi oli minul ja partneril haigus,saime korda ja 6 kuud hiljem käisin ka tavalises kontrollis. kus samuti oli kõik korras)
mures ja vastust ootav:(

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga lisanduv seksuaalpartner tõstab suguhaiguste tõenäosust umbes 3 korda. Kui ikka ühest partnerist ei piisa, siis tuleb oma partnerite seast valida üks kellega olla vahekorras ilma preseravtiivita ja kõigi teiste puhul siiski seda püsivalt tarvitada. Diagnoosi prebleemidest ja võimalustest vastasin (teile?) juba paar küsimust tagasi.
Edu
Margus punab