munandikotis pole nagu kõik õige 18.05.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Olen 23a. mees. Vasakus munandikotis (munand ise on katsudes samasugune nagu teine) on munandist väljuv seemnejuha lai ja konarlik. Selle olamasolu avastasin juba paar head aastat tagasi, kuna see mind aga mitte miskit moodi häirinud ei ole (ei valuta, sperma on korras) kipub see pidevalt ununema. Millegi võiks olla tegu? Kas arsti juurde minek on vajalik? kui on, siis läheksin tallinna arsti juurde, ise elan harjumaal. kas saaksin kuidagi otse aja määrata või peaksin algul pöörduma kohaliku arsti poole?
Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist munandikoti veenilaiendiga. Kuna ise avastasite, siis on vist tegemist suhteliselt suure muutusega. Enamasti (80%juhtudest) haigus ravi ei vaja. Opetatsiooni soovitame meestele, kellel veenilaiend põhjustab munandi töö halvenemist, mida saame testida veeeniverest hormoonide määramise ja sperma analüüsiga. Meestearsti vastuvõtule võib tulla ilma perearsti saatekirjata.
Edu soovides
Margus Punab