Mees ei taha seksi 08.03.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu küsimus on selline. Olen suhtes, mis on kestnud ca 7 aastat. Viimasel 4 aastal on seksuaalelu pea puudunud. Mees (25) lihtsalt ei taha seksi. Professionaalide juurde minemast keeldub ja samuti ei taha ta sel teemal vestelda. Jättes hetkel kõrvale kaalutlused a la võib-olla teen mina midagi väga valesti, küsin, et kas võib olla tegu füsioloogiliste põhjustega? Ja mida saaks teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Väga raske on aidata inimesi, kes ise ennast aidata ei soovi.

Tegemist võib olla nii füüsiliste kui ka psühholoogiliste põhjustega. Antud juhul kahtlustan siiski eelkõige psühholoogilist poolt. Mehe seksuaalsuses on mõlemad pooled väga tugevasti seotud. Inimesed (eriti mehed) kipuvad oma füüsilisi probleeme ka iseenda ees varjama. Minu praktikas on olnud palju noori mehi, kellel on erektsioonihäire põhjuseks olnud kas hormoonihäired või (kaasasündinud) muutused veresoontes. Enamikku neist on saanud edukalt aidata.

Soovitaksin teile siiski veelkordselt mehega probleemi arutada. Näidake mehele, et te teda toetate ja mõistate kuid samas püüdke suunata ka abi otsimise poole.