põletik? 23.03.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere!
Probleem: Pärast tupevedelikuga kokkupuutumist tekivad mu sugutile väikesed punased täpid, millel oleks nagu imetillukesed pead ka. Tekib ka kerge sügelev valulikkus. Samuti on vaja tihemini hügieeniga tegeleda. Peale paari nädalat suguelust hoidumist asi taandub ja kõik tundub nagu normis olevat, aga...
Millega võib tegemist olla ja kas peaks pöörduma veneuroloogi või mõne teise arsti poole? Kas see nõuab ka perearsti saatekirja? Kuhu polikliinikusse või haiglasse oleks mõistlik pöörduda? Kas on veel olemas mingi Hiiu spetshigla?

Ette tänades ja jõudu soovides!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eelkõige tuleks arsti jurde saata oma partner, sest põjuseks on suure tõenäosusega tupe põletik. Samas võite ka teie olla selle põletiku kandjaks juhul kui põete eesnäärme põletikku. Kui sellise probleemiga abi vajate, on kõige mõistlikum pöörduma meestearsti poole.
Edu soovides
Margus Punab