veenilaiendi munandikotis 18.03.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

19.aastasel noormehel tehti operatsioon, kuna munandikotis oli veenilaiendi .Aga umbes kümne päeva pärast tekkis see sinna uuesti. Kas on nüüd vaja teha uuesti op.? Ka see võib jääda korduma?Millest selline asi tekib, on see päritav? Palun aidake. Olen väga mures.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pole näinud meest ei enne oppi ega ka peale seda. Samuti ei tea kasutatud operatsiooni meetodit. Pimesi midagi tarka öelda ei saa. Veenilainend on keeruliste põhjuste kompleksiga haigus, kus laiendi püsimajäämist või tagasitekkimist mõjutavad mitmed eri tegurid. Usun siiski, et teie puhul on tegemist normaalsete opi järgsete vere dünaamika muutustega.
Kõige targem on küsimusi nõutada teid opereerinud arstilt. Alati võib paluda ka teist arvamust kasvõi minu käest, aga siis pean ma meest nägema.
Edu soovides
Margus Punab