klamüdioos 08.03.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Kas on võimalik klamüdioosi nakatuda austria kuumaveebasseinides või aurusaunas kui küünarnukil on lahtine haav?
Neid basseine on seal palju ja erinevate temperatuuridega alates 25 kraadist kuni 42 kraadini.
Basseinid on rahvast paksult täis ja aurusaunas istusime tihedalt külg külje kõrval.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Isiklikult ma selliseid inimesi täis sooje vanne väldiksin. Mõned aastad tagasi tuli mulle vastuvõtule mitmeid mehi, kes kaebasid, et on Serenas omale põeltiku (uuringud näitasid ka siis klamüüdiat) saanud. Seega kuigi harv võimalus, siis välistada sellist nakkumise allikat täielikult ei saa.
Edu soovides
Margus Punab