Kaks küsimust 09.02.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, oleks selline küsimus, et milles võib olla probleem, kui vahest pärast suguühet või masturbeerimist tekib suguti otsa väga ebameeldiv valu, mis ise umbes 15-20 min pärast ära läheb. Kuidas saaks seda vältida. Teine probleem oleks ühe munandiga. nimelt on parempoolsel munandil väike kõvem kühm, mida vasakpoolsel ei ole. nagu kasvaks sealt väike kõhrluu välja. Kas ma peaks arsti poole pöörduma, või paanitsen ma liiga palju.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valu on enamasti tingitud mingist põletikureaktsioonist sugutraktis. Peaks tegema korralikud uuringud.
Kõik tükid ja poolte vahelised ebasümmeetriad munandite piirkonnas on soovitav võimalult kiiresti meestearstile ette näidata. Kuigi enamasti on tegemist healoomuliste ja sageli ka ravi mittevajavate haigustega, peab sellisel juhul alati välistama munandi kasvaja võimaluse.
Edu soovides
Margus Punab