krooniline... 31.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Vaevlen juba üle poole aasta (tegelikult ilmselt veel kauem) prostatiidi käes. Okt. Nov. olin ka teil Tähe kliinikus vastuvõttudel. Ravist oli küll veidi kasu, kuid paari nädala pärast läks jälle väga kehvaks. Siis leidsin õnneks elukoha lähemalt arsti. Sõin veel portsu antibiootikume ja saan iga nädal massaaši. Kahjuks on ikka ühtelugu paha ja valutab, eriti halb on peale vahekorda.Olen ära söönud juba suure hunniku antibiootikume, valuvaigisteid, tursealandajaid ja lihtsalt põletikuvastaseid tablette. Peale selle igasugused teraapiad, sojendused ja raviteed. Võibolla on see kõik tühi töö ja peaks mõtlema opile. Siit ka minu küsimus. Kui raske eesnäärme eemeldamise operatsioon on ja mis ohud sellega kaasnevad? Mingi aeg esineb vist kusepidamatuet. Minu vanus on 48a.
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Radikaalne prostatektoomia prostatiidi vaevustest enamasti ei vabasta. Kui haigus tekkis aastatega, siis võtab ravi enamasti aega kuid.
Edu soovides
Margus Punab