valu kubemepiirkonnas 23.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Küsimus oleks siis valu kubemepiirkonnas ja munandites. Algas tugeva kõhuvaluga kolme päeva eest, ise arvasin, et tegu oli gaasi valuga. Õhtuks lõi valu juba ka munanditesse ja ka katsudes olid munandid väga hellad ja valusad. Järgmisel hommikul olid munandid ka paistes. Urineerida valus ei ole, kuid täna õhtul tuli urineerimise lõppedes minuarust verist uriini. Kas asi võib olla sellest et gaasi valudest lõi munandid paiste (täna hommikuks oli ühe munandi paistetus alla läinud) ja ka uriin võib olla vereline. Kui see on midagi mis vastab mingile haigusnähule, siis kas meestearsti vastuvõtule peab perearsti suunamine ka olema?
M 32

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist kas ägeda suguhaigusega või prostatiidiga. Soovitan pöörduda meestearsti vastuvõtule. Ka perearst saab alustada esmase raviga. Siiski soovitan esimese ravi lõpus kindlasti teha sperma analüüsi põletikule, et välistada ravile raskesti alluvad eesnäärme põletiku vormid.
Meestearsti vastuvõtule tulekusks suunamiskirja vaja ei ole.
Edu soovides
Margus punab