sooviks last 23.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 31a-ne mees,mul on 10-ne poeg ning uus noor naine.Aasta aega oleme yritanud last saada.Pool aastat tagasi laks naine gynekoloogi juurde kontrolli ning analyyside tulemusena avastati tal klamyydia.Maarati tabletid,mida me siis kuulekalt v6tsime.Ka peale kuuri labimist pole rasestumist toimunud ja naine kais paar paeva tagasi uuesti arsti juures.Analyysid naitasid,et klamyydia on ravitud ja kuna minul on laps siis uuriti naist.Tehti munajuhade labitavuse test ja uuriti emakat.Tulemus-vasak munajuha kinni,parem lahti,nii,et tema poolset probleemi ei peaks olema.Tuleb ise hoopis arsti poole p66rduda.
Kui t6enaoline on,et ma ei saa enam kunagi lapsi?Kuidas on v6imalik,et yks laps mul ju on??Akki ta ei olegi minu laps?Olen segaduses.Ise tahaks lapsi saada ja naine ka.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mis tühja põete. Peakite tulema vastuvõtule, tegeme vajalikud proovid ja saame situatsiooni selgeks. Viljatus, nii mehe kui ka naise oma on pea alati suhteline. Nagu kirjeldate, on ka naisel siiski väikesed probleemid. Nii piisab teil juba väikesest kõrvalekaldest, et tagajärjeks oleks pere viljatus. Ravi koha pealt saab midagi tarka öelda peale uuringute läbimist. Kokkuvõtlikult võib öelda, et tänapäevaste teadmiste ja võimaluste juures saame aidata enam kui 95% paaridest.
Edu soovides
Margus Punab