Midagi viltu?` 20.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 24 aastane.Viimase 1,5 kuu jooksul olen nii mõnigi kord tundnud valu kubeme ja päraku vahelises piirkonnas.Valu tekib mõnikord seoses erektsiooniga ja on tunda, et selle tõttu pole erektsioon mõnikord piisav.
Valu on selline tuim ja ta ei esine kogu aeg.Täna peale hommikust vahekorda on aga valu kestnud juba enam kui 12 tundi.
Lisaks oli mul umbes 10 päeva järjest probleeme valutava kõhuga, valud olid peamiselt vasakul pool alakõhus.Perearst lasi teha uriini proovi ja kuna näidud ei olnud korras, saatis uroloogi juurde kuhu sain aja 31 jaanuariks.
Saatekirjal oli küsimärgiga diagnoos prostatiit.Urineerimisel probleeme ei ole,muretsema paneb aga see, et pidevalt tuleb iseenesest mõni tilk püksi, mida varem ei olnud.
Mäletan, et detsembri alguses viibisin õhukeste riietega pikemat aega külma käes, kas see võis avaldada mõju?
Siit küsimus millega võib olla tegu ja kuidas edasi tegutseda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tõsine külmetamine on krooniliste suguhaiguste kõrval üks sagedasemaid prostatiidi põhjuseid. Saan aru, et olete arsti juurde juba aja saanud. Seal tehakse teil vajalikud uuringud - eesnäärme sekreedi uuring või sperma analüüs ja tulemuste alusel määratakse ravi. Ravikuurid võivad vahel olla üsna pikad. Täpsema info saate oma raviarstilt.
Edu soovides
Margus Punab