Mis mul viga on? 17.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 15 aastane noormees, veebruaris täitub juba 16 eluaasta. Probleemiks on minu areng. Nimelt pole mul olnud siiamaani häälemurret, aga peamiseks probleemiks on minu peenise suurus, mis on imelikult väike. Mu klassivendadel ning teistel minu eakaaslastel on peenise areng juba ammu ära olnud, kuid minu oma näeb välja nagu mõne 10 aastase lapse oma, ainult et peenist ennast polegi näha, ta on nii väike et karvad katavad ta ära. Kas on võimalik üldse selline asi, et peenis ei hakkagi üldse kasvama?
Millal küll ometi minu peenis kasvama hakkab?
Vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Poiste puberteet algab enamasti 11-16 eluaasta vahel. Kui ikka näete olulist mahajäämust oma arengus, siis tasub konsulteerida meeeste arengu spetsialistiga. Soovitaksin pöörduda prof. Vallo Tillmanni poole Tartu Lastekliinikus.
Edu soovides
Margus Punab