Balantiit 29.12.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen juba mitu kuud hädas candida albicans'i seenega. Veneroloogilised testid kõik puha tehtud ja juba mitu kordagi. Ravi algul Klotrimasooliga, siis proovitud kapslitega, viimati aga Travogen-kreemiga. Ehk siis näib, nagu oleksin enam-vähem kõik teinud, aga seen lihtsalt ei allu ravile.

Ausalt öelda on hing juba nii täis, et varsti hakkan posijaid otsima :) Lihtne seen, kaks dermato-veneroloogi ja null tulemust.

Mulle öeldi, et balantiidi all kannatavad enamasti kaht tüüpi mehed: (a) need, kelle püsipartneril krooniline kandidoos; (b) diabeetikud. Tõsi, mu abikaasal on seenega probleeme olnud. Kuid see ei tohiks (arvestades, et olen raviperioodidel seksuaalkontaktist hoidunud) ju ravi tulemuslikkust iseenesest mõjutada. Ahjaa, taustinfot veel niipalju, et vanust mul 31 ja testid ei osutanud ka kuseteede põletikele. Ka veresuhkur oli normi piires.

Niisiis tahaksin teada kolme asja: (a) kui kergelt kandidoos naispartnerilt mehele üle võib kanduda (s.o - kui tõenäoline on, et ravi ei õnnestu pikaajalise seksuaalsuhte tõttu seenhaigusega partneriga); (b) kui tavaline on, et balantiit ravile raskelt allub (s.o - kas tuleks otsida teisi põhjusi); (c) milliste haiguste kõrvalproduktiks balantiit võib olla.

Ning veel - kas mul üldse on veel mõtet veneroloogi jutule minna? Ehk tasuks pigem Teie manu tüürida?

Tänud!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui olete kasutanud klotrimazooli ja ka kapsleid seene vastu ning olete seks elust hoidunud, siis pole teie kroonilise põletiku põhjus ilmselt (ainult) seen. Seenpõletik allub sellisele ravile 1-2 päevaga.
Eesnaha kroonilised põletikud pole peale tekkefaasi sageli enam üldse seotud mikroobidega ja vajavad enamasti täiesti teisetüübilist ravi. Midagi täpsemat saab siiski öelda alles peale läbivaatust. Soovitan tulla vastuvõtule. Enne visiiti oleks hea peenist 24 tundi mitte pesta.
Edu soovides
Margus Punab