sperma analüüsi vastus 27.12.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin Teie kommentaari mehe sperma analüüsi alljärgnevatele tulemustele, saatekiri oli minu günekoloogilt ja tema ei osanud seda kuidagi kommenteerida:
hulk: 2,3 ml , värv: valge , reaktsioon: leeliseline , venivus: tugev , spermatosoidide üldhulk 1ml: 95 mlj , spermatosoidid: (raskelt loetav vist oli aglutinatsioon 1+(N negatiiv)) , neist aktiivselt liikuvad: 45% , nõrgalt liikuvad: 10% , liikumatud: 45%, patoloogilised spermatosoidid: 15% , leukotsüüdid: 1mlj ( N>1 mlj) , erütrotsüüdid: 0,2 mlj , letsitiini teevad: mõõdukalt , bötcheri seemnekristallid: üksikud , auüloid kehad: spermatogeneesi rakud 3-5 , gonokokid ja trechomonas vag: ei leitud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõigepealt pean ütlema, et kirjeldatud analüüs ei vasta tänapäevastele sperma analüüsi hindamise nõuetele. Teadmata on millist metoodikat kasutati ja seetõttu on siin raske teha ka mingeid järeldusi. Esitatud kokkuvõtte alusel näib, et tegemist võib olla sugutrakti põletikuga - ülehulgas on neutrofiile ja ka erürotsüüte.
Soovitan uuringut korrata tänapäeva nõuetele vastavas laboris. Oma patsientidel soovitan ennast testida Tallinnas HTI laboris (tel 6504394) ja/või Tartus Maarjamõisa polikliiniku meestearsti kabineti laboris (7319323).
Arvestama peab, et mehe viljakuse hindamisel annab sperma analüüs vaid kolmandiku infost. Ülejäänu tuleb läbivaatusest, hormoonuuringutest ja vestlusest. Seega on tõese pildi saamiseks siiski vaja ka arsti külastada.
Edu soovides
Margus Punab