kusiti ots kleepub kinni 10.09.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kusemise järel jääb midagikusiti otsa (mingi lima) ja see kuivab ära ning sulgeb suguti otsa. On selline valge-hall kiletaoline, mida saab eemaldada. UUesti urineerides peab uriin selle sealt eest ära lükkama, seetõttu alguses on juga vales suunas ja pritsib. Mingit valu pole kusemise ajal tunda. Millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

dr Aivar Tilk

Uroloog

Tallinna Magdaleena Haigla

Kusiti limaskest eritab ka tavaliselt lima, et kusemise vaheaegadel kogu kusiti kinni ei kleepuks. Kui aga lima konsistents on muutunud ja ta muutub väga kleeepuvaks ja kleebib kinni kusiti ava, siis on tegemist tõenäoliselt kusiti põletikuga e. uretriidiga. Sagedasemad põhjused on klamüüdia infektsioon või ka sageda antibiootikumide kasutamise järgne membranoosne uretriit. Vaja on pöörduda kas uroloogile või naha ja suguhaiguste arstile analüüside tegemiseks.