Valu munandite taga 07.03.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Tunnen õrna valu munandite taga ja istmiku piirkonnas. Alguse sai see 3 nädalat tagasi kui istusin pikka aega arvuti taga põrandal. Võimalik et asi pole ka selles vaid et töö nõuab minult väga palju autoga sõitmist(vibratsioon, temperatuuri vahetus s.t istudes pikka aega autos haudub istmik ning siis välja külma minnes hakkab vahest külm.)Käisin meeste arsti juures kes väitis et eesnäärme põletik ja kirjutas rohu ´´VIBRAMYCIN´´Võtsin korralikult selle kuuri ära kuid tunne on täpselt sama sugune.Kirjutan selle pärast et ei taha enam arsti juurde minna kes arvab et kui see ei aidanud ex on mul siis mingi suguhaigus. See on 100% välistatud.

Olen abielus juba 8 aastat ning oleme naisega kindlad et pole olnud teistega vahekorras.Olen 30 aastane. Palun teie nõuannet.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tere! Vaevused on tõesti iseloomulikud sugutrakti alaägedale põletikule ehk haigusele koondnimega eesnäärme põletik. Enne edasiste raviotsuste tegemist peaks teid põhjalikult uurima, sest erinevad eesnäärme põletiku võrmid vajavad täiesti erinevaid ravimeetodeid. Antud juhul peaks esmalt tegema põletikutestid kas eesnäärme sekreedist või spermast.

Senikaua võiks vaevuseid leevendada alakõhule asetatava sooja kotiga, pikemat istumist peaks kompenseerima mõõduka füüsiline antiivsusega. Kindlasti ei tohiks hoiduda seksuaalelust.