Reiteri sündroom 18.10.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen tõsises hädas ja kõik läheb aastatega aina hullemaks.
Umbes 8 aastat põdesin ma klamüüdiat. Haigus sai vist korralikult välja ravitud, sest analüüsid olid peale antibiootikumide võtmist korras ja tundus, et võin selle haiguse igaveseks ära unustada.
Tegelikult kõige hullem alles algas. Ei läinud vist mööda paari kuud, kui juba kõik kordus taas - kipitus/kihelus kusitis ja miski eritis. Pöördusin arsti poole, kes arvas, et ma võiks veel antibiootikume süüa ja tegi ka uuesti analüüsid. Kõik oli korras. Peale mõningast antibiootikumide söömist taandusid ka haigusnähud. Ja nii see hakkas korduma. Ja nii oma 4 aastat. Lisaks sellele kippusin ma haigestuma - sellised haigushood, kus palavikku ei olnud - olid ainult liigsevalud. Külastasin mitmeid arste, kuid asi jäi lahendamata. Kuidagi elasin edasi. Siis tekkisid kummalised silmalaupõletikud. Kord ühes silmas, siis teises silmas. Silmad paistetasid sageli täitsa kinni. Silmaarst arvas, et see on stressist. Rohud ei aidanud. Paari aasta vältel külastas mind silmapõletik vähemalt korra paari kuu jooksul ja siis ka põhjalikult - mõlemas silmas. Samal ajal ei kadunud kuhugile ka kipitus/kihelus kusitis ja eritis. Analüüsid olid kõik endiselt korras. Arst küll korra mainis, et väike põletik on aga see ei tähenda miskit.
Siis tekkisid igasugused kummalised nahaprobleemid - sügelemine, kihelemine, tundlikus. Arstid kirjutasid hunniku igasuguseid kreeme ja salve, lisaks ka seenetablette aga mitte miski ei aidanud.
Nüüd on mul täiskomplekt haigusi: eritis/kihelus kusitist, liigese ja seljavalud, nahaprobleemid. Meeletud arstiarved eraarstide juures, tohtud ravimid mida olen kasutanud ja kasu ei mingit. Ja elu ise on totaalne põrgu. Ja arstid peavad mind ilmselt hulluks või vähemalt tüütuks patsiendiks.

Juhuslikult lugesin Reiteri sündroomist. Äkki on küsimus selles? Kas seda oleks võimalik kuidagi kindlaks teha? Kelle poole pöörduda. Mida teha? Midagi peaks saama ju ometi teha, et elu natukenegi elamisväärseks muuta?
Olen 36 aastane mees, HIV-positiivne ei ole.

Palun aidake.
T

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Reiteri sündroomi diagnostikaga (immunoloogilise poolega) tegelevad reumatoloogid. Vaadates teie lugu soovitaksin siiski veelkord teha ka korralikud suguhaiguste testid (vaata Tasub teda / Kuidas diagnoosida suguhaiguseid). Soovitav oleks välistada ka eesnäärme põletik. Nende uuringute kohta lugege Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Täpsema prognoosi ja hinnangu saab anda siiki alles peale teie läbivaatust, tutvumist vanemate uuringutega ja praeguse hetke testide tulemuste kättesaamist.
Edu soovides
Margus Punab