Seen? 11.10.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul selline mure, et juba umbes 1,5 aastat tagasi oli suguühe ilma kondoomita ja kohe pesema ka polnud võimalik minna, umbes päeva või paari pärast tekkis eesnaha alla sügelus ja peenise peale tekkisid punased laigud(kuigi pesin ennast vähemalt 2x päevas). Kuna kool oli võõras maakonnas siis käisin ainult konsultatsioonil ja teste ei teinud(arst kirjutas ainult välja kreemi klotrimasol´i), testid tegi umbes kuu aja pärast kodu maakonnas. Vanem naisterahvas viskas vaid korraks pilgu peale ja ütles, et on seen ja kirjutas ka välja kreemi klotrimasol´i. Sellest kreemist aga ei tundunud eriti kasu olevat kuigi kasutasin kreemi 2x päevas. Hiljem kui kreem otsa sai läksin uuesti tagasi ja kuna ma ütlesin, et sellest kreemist pole kasu kirjutati välja uus kreem exoderil mida soovitati vastavalt vajadusele kasutada pooleks salviga dermilon pasta. Tõesti ravi o9sutus tõhusamaks kui eelmise rohuga(ka seda rohtu doseerisin 2x päevas haigele kohale).Nüüd on selgeks saanud, et rohi pakub vaid leevendust, sest kui kuuri pooleli jätan hakkab sügelus jälle häirima.
Kindlat partnerit mul pole ja kõik teised vahekorrad on toimunud kondoomiga(kus juures kondoomiga sexides mingit naha vigastamist ette pole tulnud, küll aga vahel onaneerides).
Kui see on tõesti seen kas siis on võimalik, et see on muutunud krooniliseks ja see ei allu enam mingile ravile(nagu olen lugenud)?

Ette tänades Andrus 22.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega pole siis ikka seenega tegemist. Klotrimasool on parim seenele toimiv kreem. Usun, et saan teid aidata. Esmalt peaks teil läbi tegema korralikud mikrobioloogilised uuringud. Balaniidi optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab