Suur mure-eesnäärmepõletik. 19.09.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
mul selline küsimus.Partneril diagnoositi mõni aeg tagasi eesnäärmepõletik.Samas sööb ta antidepressante.Rohu nimi mida ta põletiku suhtes ei jäänu kahjuks meelde.Lugesin eelnevatest kirjadest et peaksin ka ennast kontrollima.Samas oleme vahekorras olnud kondoomi kasutades,sest oleme alles vähe koos olnud.Kuid partner rääkis siiski ära.Tal oli diagnoositud ka mingi aeg tagasi klamüüdia-kas eesnäärme põletik võib olla klamüüdia tagajärg nagu arst talle olevat öelnud?Siit küsimused:
*Kas ta tohib võtta antidepressante sama aegselt teise raviga?
*Kui on krooniline prostatiit,kui kaua ravi kestab ja kas on lootust täielikule paranemisele?
*Kas prostatiit võib põhjustada viljatust?
*Kas ma peaksin minema kontrolli kui on olnud ka ilma kondoomita suguühe enne kondoomi peale panemist?
Jään Teie vastust ootama,sest mure on suur.
Aitäh.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1. Enamik prostatiidi korral kasutatavatest ravimitest sobivad koostarvitamiseks antidepressantidega.
2. Ravi kestus sõltub analüüsi tulemustest. Ise alustan 20-28 päevase raviga, mille lõpus kontrollin sperma analüüsiga põletiku dünaamikat ja otsustan ravi pikendamise. Eesnäärme ainevahetust parandav ravi kestab peale põletiku taandumist vähemalt 2 kuud. Korraliku ravi puhul on tervenemise lootus küllalt suur.
3. Prostatiit on väga sage mehe poolse viljatuse põhjus
4. Kindlasti
Edu soovides
Margus Punab