küsimus 30.08.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, Olen M25
Probleem selles, et peenise varre juures paremal poole alakõhul on tekkinud suurenemine, mis ei ole kõva. Vajutades-katsudes valu ei tee. Mõnikord on see väiksem, mõnikord suurem. On näha siis kui püsti seista, lamades mitte. Annab ka aegajalt natuke tunda (mitte valu, väike pinge vms. ja seda ka mujal alakehas). Kas tegemist võib olla tõsise probleemiga?
Kui ilma läbivaatuseta on mingi vastus võimalik, siis suured tänud!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist kubemesongaga. Meestearstid küll diagnoosivad seda haigust kuid ei ravi. Seetõttu soovitan seisundi täpsustamiseks pöörduda üldkirurgi poole.
Edu soovides
Margus Punab