verine roe 09.08.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu mehel(42) tule juba umbes aasta koos kakaga ka verd.Ega ta sellest mulle kohe ei rääkinud,nii et võib olla ka kauem, kui aasta.Kuna meie perearst on endine naabrinaine, siis ta seda muret talle kurtma ei lähe.Ja üldse ei käi ta arstil enne, kui pikali on. Töötab palavas kohas 10-16 tundi päevas.Puhkuse võttis sel aastal vist üle 10 aasta,alati on puhkuse ajal ka tööl olnud.
Ülekaalus on ta ka umbes 10-20 kilo,põhiliselt on ees suur kõht, ehkki õlut joob harva,aga töö on enamaltjaolt istuv,käte-jalgadega..Mida peaks tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitaksin konsulteerida kirurgiga. Kõige tõenäolisem põhjus on päraku veenilaiend. Kindlasti tuleks aga välistada kasvaja võimalus. Interneti teel sellist asja ei ravi. Kindlasti peaks korraldama reaalse konsultatsiooni.
Edu soovides
Margus Punab