Sperma analüüs 18.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Plaanime elukaaslasega lapse eostamist. Kas eelnevalt oleks vaja teha mehe sperma analüüs? Millistel juhtudel see on näidustatud (s.t. kas igaks juhuks võib ka teha?).
Mida selline analüüs näitab? Kui kiiresti saab vastused?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga mees võib ja ehk ka peaks oma tervist periooditi kontrollima.
Sperma analüüs näitab meile mehe sugutrakti tervisliku seisundi, mille alusel võib hinnata ka mehe viljakust. Teiseks näeb sperma analüüsist ära ka Eesti tingimustes väga sagedase (viljatuse ja raseduse varase katkemise põhjuse) sugutrakti kroonilise põletiku.
Vastuste kiirus sõltub valitud kliinikutest. Tähe kliinikus 2 tundi, Maarjamõisas minimaalselt ööpäev, HTI´s sõltuvalt minu visiitidest 1-10 päeva.
Edu soovides
Margus Punab