eesnäärme operatiivne eemaldamine 09.06.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 63 aastane mees ja mul seisab ees eesnäärme operatiivne eemaldamine.
Kui eesnääre opereeritakse täielikult, kas mul on siis võimalik suguelu elada?
Milleks ma peaksin ennast ette valmistama psühholoogiliselt?

Murelik Jaan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vastavad küsimused peaksite esitama oma raviarstile. Tema teab teie haigust, teie tervist ja valitud opimeedodi riske kõige paremini. Siiski on enamik eesnäärme operatsioonidest seotud mõõduka impotentsuse ja väikese kusepidamatuse riskiga. Enamasti jääb seemnepurse opi järel toimuma sissepoole, samas kui orgasmitunne ei muutu.
Edu soovides
Margus Punab