miks mees ei taha seksida? 27.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 38a. naine. Elame mehega koos 11 aastat. Viimasetel aastatel ei soovi mees seksuaalvahekorda. Kas on mingid haigused, mis tekitavad probleeme peale vahekorda või selle ajal? Ta ei räägi mulle, mis teda vaevab. Arvan, et 42 a. mehe puhul on selline käitumine ebanormaane ja loomulikult tekitab kohutavaid pingeid. Olen kutsunud teda perenõustaja või psühholoogi konsultatsioonile. Mees ei ole nõus tulema, sest võõrastele oma intiimsetest probleemidest rääkimine ei olevat ilus. Minu ettepanekud tekitavad ainult riidu. Samas olen täiesti nõutu, sest alati, kui teen lähenemiskatseid, nimetab ta mind egoistiks, kellele on tähtis ainult enda heaolu. Tema on lihtsalt väsinud ja tahab magada. Nüüd ostis ta omale reklaamis nähtud Prostamol Unot. Näen, et on mingi suur probleem, millest ta ei taha rääkida, aga see probleem on kestnud juba aastaid ja lahendust pole näha, sest arsti poole pöörduda ta ei soovi. Isegi ei tunnista, et oleks mingi probleem. Armukest tal ka pole. Olen selles üsna kindel. Kas on võimalik, et sellises vanuses potentsiprobleemideta mees saab elada juba 3 aastat normaalset elu ilma seksuaalvahekorrata? Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tüüpiline vanus, mure ja käitumisviis. Enamike meeste organismis toimub vahemikus 35-45 üsna olulised muutused. Osa nendest kipuvad mõjutama ka seksuaalsust. Tüüpiline on ka see, et oma muret ei tunnistata ja seeasemel välditakse (seksuaalselu) vältiv käitumine. Prostamooli tarvitamine viitab, et probleem on ka eesnäärmes. Kuna tegemist pole ravimiga, siis pole siit ka probleemi lahendust loota.
Reaalse tulemuse saaksite siiski vaid (meeste)arsti visiteerides.
Tugevad mehed lahendavad oma probleemi, nõrgad jäävad koju kotile põdema...
Edu soovides
Margus Punab