selline imelik tükk 26.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 15.a poiss, mul on paremal munandil selline kõva tükk, mudides see nagu niigub ja munandi manus või see kust seemnejuha tuleb see ka pole, et kas peab kindlasti läbivaatusele tulema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan tõesti soojalt meestearsti kontrollist läbi käia. Kõik muutused muandi piirkonnas tuleks kindlasti spetsialistile ära näidata. Enamikel juhtudel on tegemist healoomuliste anatoomiliste eripäradega, mis tavaliselt ravi isegi ei vaja. Samas peab sellisel juhul alati välistama munandi kasvaja võimaluse.
Edu soovides
Margus Punab