sperma muutus 25.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

mis võib põhjustada sperma värvi muutust kollakas roosakas.samuti on tihedus ja nakkuvus kadunud.olen üle 30a. vana,ehk seoses eaga kaasnevad nähud.üldine kõrvalt võtmise huvi on ka raugemas.ei sooviks end veel maha kanda,kuid eelkõige mure ikkagi sp. tiheduse ja kahtlase kollaka tooni pärast.samas ei määri sug. ots pükse.kas võib olla tooni muutus seotud tõsisema alakeha põrutusega?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põrutus võib tõesti olla põhjuseks. Kaebuste järgi kahtlustaksin esmalt siiski algfaasis eesnäärme põletikku. Kollane värvus viitab põletikurakkude hulga tõusule, roosakas-punakas värvus punaliblede olemasolule spermas. Viimane võib olla seotud traumaga.
Soovitan siiski vastuvõtule tulla. Selliseid muutusi päris normaalseks pidada ei saa. Optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab