põletik? 21.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

eelmisel sügisel mehel tekkisid kummalised kõhuvalud.suguhaigusi uroloog ei tuvastanud ja ka väidetavat eesnäärme põletikku,kuid ometi sõi ta pea poolteist kuud antibiootikume.detsembris tekkisid probleemid erektsiooniga,mis kestavad siiani.selles osas küll abi saadud,sest seksoloog kirjutas viagrat,kuid murelikuks teeb mind see,et kas on ikka tegu ainult psühholoogilist laadi probleemiga,sest olen täheldanud spermakoguse vähenemist ja viimases vahekorras olles oli sperma värvus täiesti beezikas-pruuni värvi.märtsis leiti ka mul ureaplasma bakter,mida ei ole me siiani ravinud,sest otsesed kaebused puudusid ja arst ei pidanud vajalikuks ravida.mehel vanust 27.kuna mees ise välismaal ja arstile hetkel võimatu pöörduda,siis ehk oskate anda nõu,kas minu mure tõesti õigustatud.tänades ette.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõik kirjeldatud kaebused klapivad siiski prostatiidiga. Diagnoosi on võimalik panna vaid uurides kas otseselt eesnäärme sekreeti või sperma analüüsi, mida kumbagi aga Eesti uroloogid kahjuks teha ei taha. Kindlasti peaks siin läbima korraliku uuringute ja ravikompleksi. Optimaalse uuringuskeemi selle haiguse käsitlemiseks leiate portaali sektsioonis Tasub teda / Kiiruuringud meestele. Mida enam raviga viivitada, seda väiksem on täieliku tervenemise võimalus. Ureaplasma on meie Tartu grupi teadusuuringute alusel üsna otseselt sotud eesnäärme põletiku tekkega, seega pean seda oluliseks ja alati ravi vajavaks mikroobiks. Samas on oluline teada, mis meetodil see mikroob leitud on. Tõeseks võib pidada eelkõige PCR meetodil võetud teste, ensüümmeetod annab eriti naistel väda sageli valepositiivseid vastuseid.
Edu soovides
Margus Punab