trihhomonoos??? 07.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
2 kuud tagasi sai käidid meestearsti juures proovi andmas ja vastuseks oli trihhomonoos diagnoos. Õigemini seal oli 3 küsimärki taga, et laborandi arvates võis olla tegu trihhomonoosiga, aga täpset midagi polnud kirjas. Sai siis läbitud ravikuur, nii minul kui ka mu pikaajalisel partneril. Nüüd on see aeg kus peaks uuesti proovi minema andma, aga eriti ei ole tahtmist, sest kui arst ikka 15 cm pulga peenise praost sisse surkab ja krutib seda, see pole just kõige meeldivam tunne, eriti veel see, et terve päev on urineerimine häiritud ja väga-väga valulik.
Suundun nüüd küsimuse juurde, et kas on ka teisi meetodeid trihhomonoosi avastamiseks, mis poleks nii valulikud. Samas ise väga kahtlen selles, et midagi on seal ja parneril pole ka midagi avastatud.

Ettetänades,
S.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ise olen ma subjektiivsetest trihhomoonase testidest täielikult loobunud. Soovitan kõigil kasutada vaid kõige kaasaegsemat PCR meetodil baseeruvat uuringumeetodit (vaata portaalis Tasub teada / Kuidas diagnoosida suguhaiguseid).
Teoreetiliselt võib PCR meetodil suguhaiguse diagnoosiks kasutada ka hommikust esimest kuseportsu. Mõnel juhul sobib uuritavaks materjaliks ka sperma. Teie puhul, peale ravikuuri läbimist, soovitaksin siiski kusitist võetavat analüüsi nii, et te vähemalt 6 tundi kusel käinud ei oleks.
Edu soovides
Margus Punab