kiilaspäisuse ravi 13.08.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lgp Dr Punab!

Kuidas te soovitaksite mul ravida kiilaspäisist, kas on migid testid, et täpsustada diagnoos,

minoxidil'iga ravi tulemust ei andnud , kestvus 3 kuud

kiilaspäisuse tüü: keskelt algav, ala 10x10 cm, eelnes kõõm ning sügelus pikak aega progresseeruv, algas umbes 7.a tagasi.

Ette tänades,

V

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kiilaspäisuse koha pealt ei pea ennast kliinik.ee`s just parimaks spertsialistiks.

Siiski vastan oma kogemuse alusel.

Juuste kasvutsükkel on pikk ja ka 3 kuud võivad ravi tulemuse hindamisel olla ebapiisavad. Teiseks on tulemuse hindamine üldse üsna raske, sest objektiivseks näitajaks on karvade arv ruutsentimeetril- tavaliselt seda aga keegi ei loe ja subjektiivselt loodaks ikka enam kui saada on õnnestunud.

Teiselt poolt võiksite mõelda ka kombineeritud ravile. Kuigi Teil pole tegemist just tüüpilise androgeense kiilaspäisusega võiks raviskeemi lisada ka meesuguhormoone mõjutava ravimi Propecia. Kui vanus on üle 40. aasta, siis soovitan eelnevat teostada ka suguhormoonide ja eesnäärme uuringud.

Edu soovides

Margus Punab