Gonorröa 11.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kui kaua võib olla meestel gonorröa peite aeg??
Asi selles, et ühel mu tuttaval avastati gonorröa, kellega olin vahekorras jaanuari kuus. Temal avastati see haigus alles. Mul mingeid sümptomeid küll ei ole aga kas on võimalik, et kanna gonorröat ikka endas edasi???

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma küsiti põletikuta gonorröad esineb harva. Kaldun arvama, et jäänukina 10-15 aasta tagant kiputakse kõiki suguhaiguseid taandama ühise nimetuse gonorröa alla. Teised suguhaigused nagu klamüüdia, ureaplasma, mükoplasma võivad tõesti pikalt kulgeda ilma oluliste kaebusteta.
Teie probleemi lahendaks vaid korralik suguhaiguste kompleksuuring. Soovitan tutvuda materjaliga portaali sektsioonis Tasub teada / Kuidas diagnoosida suguhaiguseid.
Edu soovides
Margus Punab