rõhuv tunne 04.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere.olen 32 a mees ja on tekkinud selline probleem.päraku ja munanditevahelises piirkonnas on rõhuv tuim valutunne ,mis tugevneb peale urineerimist mõneks hetkeks ja ka füüsilise koormuse ajal.urineerimisvajadus tekib üsna sagedasti ,ning kui olen ära pissinud tuleb ka teise häda vajadus korraks, mis kaob peatselt.ka suguelundi ülemises osas st kõhu ja suguti ühinemiskohas on see rõhuv kerge valutunne eriti urineerimise ajal.olen tarbinud duraceff i 500 seid 2 * päevas 500 hommikul ja 500 õhtul kaks päeva.hommikuti on sümptomid väiksemad seevastu õhtuks tugevamad.tna hommikul oli sugutist väljunud natuke eelspermataolist vedelikku mis oli kollakat värvi kohati.tundub ka nagu sugutis kusekanalis oleks kerge sügelustunne või midagi vähe teistmoodi.nädal aega tagasi osalesin 30 km rännakul ajapeale 12 kilose raskusega seljas + 5 käes ja ülejärgmisest päevast hakkasin oma regulaarset 10 km jooksutreningut teostama ülepäeviti.elan tingimustes kus palju inimesi kasutavad ühte wc potti.täheldan ,kui füüsilist koormust pole on ka vaegused väiksemad.millest võib olla tingitud see olukord,kaua kestab ja mis diagnoos võib olla?kuidas jätkata ravi?ette tänades jaanus

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Diagnoos on ilmselt eesnäärme põletik. Ühest põhjust on siin raske leida, kui just pole tegemist suguhaigusest lähtuva haigusega. Oma rolli võib mängida järsult kasvanud kehaline aktiivsus, mis algfaasis langetab organismi kaitsevõimet. Ise ravides te tulemust ei saavuta. Optimaalse käsitlusskeemi leate portaali sektsioonis Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab