millised analüüsid 30.03.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere Dr. Punab

Plaanis on tulla HTI laborisse Teie vastuvõtule, seoses viljatusprobleemidega.
Meil pole abikaasaga õnnestunud mitme aasta jooksul järelkasvu saada. Mingit konkreetset probleemi pole leitud. Minu paari aasta taguse analüüsi kohta öeldi lihtsalt, et normaalne. Nüüd on plaan seda korrata.
Plaanin enne vastuvõtule tulekut ka analüüsid HTI laboris ära teha.
Millised analüüsid ma tellin? Nagu ma aru olen saanud, on mingid kompleksanalüüsid olemas. Kindlasti sooviks ka põletiku suhtes analüüsi anda, kas sellel on samuti mingi konkreetne nimetus?
Teie eelnevatest vastustest olen lugenud, et põletiku analüüsi näiteks pelgulinna haiglas ei tehtagi.
Küsin ka kohe siinjuures, et kas põletikuline sperma võib olla takistuseks rasestumisel?

Tänud Teile vastuse eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põletikureaktsioon spermas on üks olulisemaid edukalt ravitavaid viljatuse põhjuseid nii Eestis kui üle maailma.
Enne visiidile tulemist soovitan HTI laboris teha sperma analüüsi viljakuse suhtes. Selles analüüsis on juba sees kõige olulisem sperma põletiku test. Samuti võiks enne vastuvõttu ära teha ka hormoonuuringud (FSH; LH, testosteroon, östradiool) - vere saate anda samuti HTI laboris.
Edu soovides
Margus Punab