lapse saamine 25.03.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

olen 28 aastane mees.olen üritanud elukaaslasega juba kaks kuud last saada aga pole õnnestunud.oleme olnud seksuaalselt aktiivsed ilma mingite kaitse vahenditeta.tahaks teada palju maksab uurimine kas mu sperma on ikka aktiivne ja kas asi on äkki minus.naine on noor ja tema poolne test väitis et temaga on kõik korras!
ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaks kuud on üsna lühike aeg ja usun et praegu veel muretseda ei tasuks. Hindu on kõige targem küsida valitud kliinikust. Erasüsteemis maksab sperma analüüs 350-850 EEK. Viljakuse hindamine eeldab aga kindlasti ka läbivaatust ja hormoonuuringuid.
Edu soovides
Margus Punab