katkestatud suguühe ? 25.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olles ise 30 aastane naine, ning kahe lapse ema võib küsimus tunduda lausa võhiklik.Oma 8aastase kooselu ajal oleme kasutanud raseduse vältimiseks võtet, kus mees tundes seemnepurset, tõmbab suguti välja ning purse toimub väljaspool tuppe. Kas seda nimetatakse katkestatud suguühteks ?
Teine küsimus oleks siis kas ja kuidas mõjutab see toiming mehe tervist ?
Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei soovita katkestatud suguühet küll ühelegi paarile...
Esmalt pole see kindel rasestumisest hoidumise meetod - aasta jooksul on rasestumise tõenäosus umbes 30%.
Teiseks põhjustab see enamikel kasutajatel (nii meestel kui naistel) varem või hiljem seksuaalhäireid või lihtsalt rahulolematust oma seksuaaleluga.
Edu soovides
Margus Punab