Herpese kahtlus???Või muu probleem? 23.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mure järgmine. Olen 42.a mees. 3 aastat abielus ja teisi partnereid ei oma. Korra kuus tekivad eesnaha sisepinnale pisikesed haavakesed,vahest mitu, enamasti üks. Need teevad kogu suguti veidi valulikuks, mõnikord ulatab kerge valuaisting kuni munanditeni. Kõik see juhtub suvaliselt - mõnikord peale ägedat seksi, mõnikord aga niisama. Seda probleemi täheldasin ka mõned aastad enne abielu, aga mitte enne 38.-ndat eluaastat. Suguühe abikaasaga on tihti valulik, kuna tema vagiina on erandlikult väga kuiva tüüpi. Kasutame veepõhist kondoomikreemi, et valus ei oleks. Mind on kolm korda testitud vereproovidega Herpese kõikide genitaaltüvede vastu ja midagi leitud pole. Kaks korda on tehtud põletikuproove, aga samuti midagi leitud pole. Küll on mul ohatis suu piirkonnas, vahest. Abikaasal ka mingeid põletikke ega haigusi pole. Käisin dr.Poolametsa juures ja tema ei leidnud ka haiguse põhjust. Küll oleme mõlemad abikaasaga hädas olnud seeninfektsiooniga ja saanud ka vastavat ravi. Haavakesed kipuvad ikka korduma. Olen täitsa hädas ja juba igasuguse lootuse kaotanud. Kas mul võib olla mingi peidetud Herpese resistentne vorm, mida ei näita ei minu ega mu abikaasa proovid? Võib-olla ei avaldu see abikaasal üldse? Kas vereproovi test on kõige efektiivsem Herpese diagnostikaks? Kas selline asi nagu Cardnerella algloom võib selliseid ville tekitada, olen kuulnud veel ühest võimalikust põhjusest? Kuhu võiks Tallinnas kompetentse abi saamiseks pöörduda? Eraarstide diagnostikabaas on puudulik tihti võetakse palju raha , aga abi ei mingit. Hiiu dispanseri teenindus on seevastu räigelt sovjetlik ja vastuvõetamatu. Perearsti ja polikl. nahaarstide teadmised üsna napivõitu. Ette tänades U.E.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Probleem on tõsine. Esmalt soovitaksin teil teha ägenemise ajal herpese uuringu villdest PCR meetodil. Mõnikord on tõesti veretestida herpese leidmine ebaõnnestunud. Teiseks soovitaksin teil teha uuringud sugutrakti kroonilise põletiku suhtes. Optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele. Gardnerella siin suure tõenäosusega põhjuseks olla ei saa.
Edu soovides
Margus Punab