Peeniseprotees 07.03.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Millised on vastunäidustused/riskid peeniseproteesi paigaldamisele?

Kes otsustab--kas patsient on "kuningas" ?

Kui palju maksab?

Kaua paraneb ja kas on võimalik ka asja nn tagasi keerata?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Peenise proteesi operatsioon on näidustatud püsiva, raske ja teistele ravimeetoditele mittealluva impotentsuse raviks.

Operatsiooni vajaduse otsustavad patsient ja arst koos.

Kindlasti ei teostata sellist operatsiooni noorele tervele mehele.

Eestis on võimalik kasutada peenise proteese hinnavahmikus 20-80 tuhat eesti krooni. Seni oleme kasutanud peamiselt reservuaariga proteese, mille hind on vahemikus 45-48 000 EEK.

Peenise proteesi operatsioon on kõige radikaalsem impotentsuse ravimeetod ja põhimõtteliselt tagasipööramatu mõjuga.

Enamikul juhtudel tuleb peale operatsiooni töölt puududa umbes nädalapäevad. Kuu aja pärst peab asuma proteesi treenima ja täilik kohanemine proteesiga saavutatakse 6-12 kuu möödumisel.