tervist, (probleemid rebenenud nahaga) 17.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

olen 18 aastane noormees ning mu probleem või insident oli järgmine:

oli üks talveõhtu(eile) ja üritasin oma tüdruksõbraga vahekorda astuda, kõik oli kombes, kuid leidis aset selline ennenägematu situatsioon, mis esialgu meid mõlemaid jahmatas.

nimelt me vahekorra 'poos' ei olnud tüüpiline, vaid hoopistükis midagi teistlaadset, sest me olime WC's. vahekorra ajal ühtäkki tundsin sellist kahtlast raksu oma sugutil ning süütasin WC's kohe tule, et probleemiga tutvuda. Aga ennäe. Mu suguti alusel osal. (nahk) rebenes ning verd tuli päris palju. verejooks lakkas peale erektsiooni kadumist ning pääsesime esialgu päris õudse jahmatusega. likvideerisime vereplekid ja üritasime selgusele jõuda, kas see on ohtlik või mitte. ma isiklikult arvan, et see vist mu edaspidist elu ei sega.
(seksuaalelu) Nahk, mis rebenes oli see, mis takistas mu eesnahka kaugemale, tõmbamast. seda tehes oli ebameeldiv. nüüd on tunne natuke parem. (ei ole nii valus ja tunne on teistsugune natukene).

mu küsimus seisneb selles, et kas see oli midagi OHTLIKKU, mida ma peaks laskma kunagi uurida või võin ta hoopis enda ja oma neiu teada jätta?
ma olen arg nagu eesti mehe stereotüüp ja oleks üsna kentsakas minna arstile sellist mure kurtma. põhimõtteliselt urineerimisega probleeme pole, vahekorda ma kohe ei julge niipea veel astuda. lasen nahal paraneda ja kohaneda.
selline väike naha tükk suguti pea all, kuhu nahk oli enne kinnitunud, on tsipake alles.

suur tänu tähelepanu eest, ootan siis kiivalt vastuseid ja jään nagu kõik teised anonüümseks. (suahh)

patsient.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmakordne rebend tavaliselt meditsiinilist vahelesegamist ei vaja. Peske peenist vähemalt kaks korda päevas. Hoiduge paar nädalat seksuaalelust ja taasalustades kasutage nädala jooksul preservatiivi. Kui rebenemine kordub, siis soovitan meestearsti visiteerida.
Edu soovides
Margus Punab