Probleem urineerimisega 29.01.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere Doktor!
Olen 17 aastane ja mul on järgmine mure: Nimelt ma ei suuda urineerida kui keegi läheduses viibib. Isegi kui avalikus käimlas on keegi kõrvalkabiinis, tekib nagu psühholoogiline tõrge ja ei tule lihtsalt, ükskõik kui suur see häda ka on. Probleem on olnud niikaua kui mäletan. See tekitab päris palju ebameeldivusi teinekord, mul on suur hirm, sest ajateenistus varsti tulekul ja seal vast pole alati võimalust enda kergendamiseks "aeg maha võtta". Oskate äkki mingit nõu anda, kuidas ma oma probleemist üle võiksin saada?
Ette tänades, Raido.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on teie närvisüsteemi eripäraga. Sama mure on umbes 10% meestest. Minu teada siin tavaliselt mingit eriravi ei rakendata. Inimene peab oma kehaga harjuma ja kohanema. Üldine soovitus on, et elu tuleks veidi lihtsamalt võtta. Igaks juhuks võite abi küsida ka psühholoogidelt. Ilmselt on siiski olemas mingid harjutused.
Edu soovides
margus Punab