Rebendid peenisel 12.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 50 a. Viimasel ajal on tekkinud probleem, et vähegi kuivema tupe korral tekivad suguühtel peenise nahale rebendid. Rebend tekib külgedele, otse pea taha, kohta, kus pehmest peast nahavolt on. Suurus umbes üks või kaks ruutmillimeetrit. Paraneb mõne päevaga. Kidaga probleeme pole. Alguses arvasin, et olen hooletu pesemisel ja pesemisvahendi jäägid põhjuseks on, aga ka hoolikas loputamine ei aita. Või on nahk lihtsalt hapramaks jäänud. Aitab äkki mingi kreem või salv?

Tänan!
VV

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Rebendite tekkele eelneb tavaliselt nahakahjustus. Seega arvan, et teie hädade algpõhjus on krooniline eesnaha põletik. Kergematel juhtudel piisaks siin mõnenädalasest kreemiravist, raskemad juhud vajavad vahel ka operatiivset ravi. Soovitan tulla vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab