nõrk erektsioon ja huvipuudus 11.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere dr Punab!
Olete suure töö siin ära teinud kuid eelnevaid vastuseid lugedes ei saanud nagu ikkagi oma murele ühest vastust. Olen 34 a , 12 aastat õnnelikus püsisuhtes. Amet on närviline, tubakat ja alkoholi veidi ka. 20 aastaselt oli mul selline sugukihu et vahel tahtis mõistust võtta. Abikaasa osutus aga mitte eriti seksuaalseks tüübiks, kuigi nautis seksi täiel rinnal kui ta selleni viisin. Massaž, kreemitamine ja nii edasi. Nüüdseks on vahekorrad vähenenud vast korrani nädalas, lisaks olen ka ise kaotanud huvi seksi vastu. Erektsioon on nõrk ja kaob peagi nii et suisa häbi. Olen tarvitanud mitmeid taimseid preparaate mis lubavad suisa paradiisi, kuid mulle pole nad vähematki mõjunud. Ka kõik muu soovituslik küünalde ja muusika- jama ei aita. Kas on ravimeid lisaks steroididele, mis aitaksid nii sugukihu tõsta kui ka erektsiooni parandada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvatavad põhjused olete juba isegi ära toonud:
1. Ületöötamine, suits - kokkuvõtvalt eluviisid.
2. Partneri mõju. Partneri reaktsioon seksuaalsele algatusele mõjutab aja jooksul (mehe) seksuaalsust üsna olulisel määral.
Kehaliste põhjuste välistamiseks soovitaksin teil läbida korralikud erektsioonihäirete meditsiinilised uuringud: hormoontestid, prooviravi, vajadusel peenise veresoonte uuringud.
Taimsed preparaadid on enamasti minimaalse mõjuga. Kindlasti saate abi kaasaegsetest erektsioonihäirete ravimitest. Usun, et suudaksime teid kiirsti korda seada (küll mitte tagasi 20. aastaseks muuta).
Edu soovides
Margus Punab