RE: Meeste probleemid 10.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

20-11-2003 vastati ühele küsimusele, mis käis täpselt minu (19. a.) kohta. Tsiteerides probleemi: "eesnaha alla oli tekkinud valget värvi kreemjas vedelik. Ja peenis on tihti selline ärritunud, lööve vms. Peenise nahk on selline kuiv" . Mul oleks aga veel mõni lisaküsimus.

Nimelt läbisime partneriga 10 päevase antibiootikumide ravikuuri ja need sümptomid tekkisid just selle kuuri keskel ja eriti just pärast seda. Mis nüüd edasi saab ja kas peaksime seekord juba MÕLEMAD ning UUESTI arsti vastuvõtule minema? Samas peaks ravi juba ju teostunud olema?

Õigete tablettide nime, mida sõime ei mäleta, kuid sama toimega, vaid veidi nõrgema annusega tablettide nimi retseptil: Tbl, Doxy M 100mg, Dfd N20 vms, niipalju kui käekirjast välja loen.

Ning kas ja kuidas käituda kuni võimaliku uue vastuvõtuni? Kas tohib vahekorras olla (soovitatavalt kasutades kondoomi?) ja kas teeb hea tihedam peenise pesemine? Või mida lisaks partnerile soovitada?

Tänan Teid!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ravi foonil ägenenud seenpõletikuga, mis on suhteliselt sagedaseks antibiootikumravi kõrvalnähuks. Kindlasti vajate mõlemad ravi, seekord seene vastu. Senimaale soovitan seksuaalelus kasutada preservatiivi. Peenist üle kahe korra päeva jooksul siiski pesta ei tasuks.
Edu soovides
Margus Punab