Iga(peaaegu)õhtune seks 19.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr Margus Punab

Olen püüdnud rasestuda kaks kuud. Tean, et nii lühike aeg ei näita midagi ja eriti veel ei muretse (pettunud natuke ikka:)), kuid on tekkinud väike küsimus: me seksime praktiliselt igal õhtul. Mõnikord ülepäeva, kuid enamasti siiski u kuus korda nädalas. Enamasti on nädala sees tegu "kähkukatega", sest väsimus teeb oma töö:) - kuid seemnepurse toimub.
Seega, kas mõjutab rasestumist sagedane seksimine - st kas on kinnitust leidnud, et spermatosoidide elujõulisus siis väheneb ja rasestumise tõenäosus kahaneb?
Ma ise olen mõelnud, et kui mehel on soov seksida nii tihedalt, et siis ka spermatosoide valmib tal rohkem... või pole need omavahel seotud, ja mehel võib isu olla ka kolm korda päevas, kuid see ei tähenda, et tal spermatosoide ka kolm korda rohkem tekiks?
Aitäh Teile.

Tervitades ja Teile parimat soovides
Kairi

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seksiisu ja viljakus käivad mõlemad oma teed. Vahel on suurem seksiisu hoopis teise poole puudujääkide kompensatsioonimehhanism. Kõik sõltub mehe munandimahust ja spermatosoidide töötmise efektiivsusest. Väikese munadimahu tõttu on näiteks Hiinas levinud ilma seemnepursketa seks.
Praegu ei ole vaja muretseda. Kui aga poole aasta jooksul rasedks ei jää, siis tasuks ehk mõlemal esmane kontroll läbi teha.
Edu soovides
Margus Punab