mastubeerimine 05.06.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Millises vanuses tohiks poiss mastubeerima hakata ja kas liiga varajane alustamine võib mõjuda keha arengule kuidagi halvasti?

Kas 54kg jääb 14 aastaste poiste keskmisesse kehakaalu?

Ette tänades.

Peaaegu Mees

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandan hilinenud vastuse pärast!

Masturbatsioon ei mõjuta kehalist arengut.

14. eluaastal võivad mehed oma arengus olla väga erinevas staadiumis. mõni on veel päris poisike, mõni juba kehaliselt peaaegu täismõõdus mees. Normaalsed on mõlemad äärmused. 54 kg tundub üsna keskmisena.

Edu soovides

Margus Punab