täpsustused küsimuse juurde 10.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Küsimus: mure mehe pärast

Selline mure siis, et abikaasal on peenise peale tekkinud üks laik, mis on nagu hästi õrn nahk, aga ei puneta ega sügele. Laik ise on nagu pisut madalam ja servad on pisut kõrgemad. Kuna mul oli kodus Klotrimazol salvi, siis kasutas ta seda, aga muutusi ei olnud, sest ilmselt siiski polnud tegu seenhaigusega. Kuna minul on kunagi olnud papilloomviirus, siis suguühe on meil ainult kondoomi kasutades. Seda alati. Mina käisin just igaaastasel kontrollil ja minul kõik 100% korras, analüüsi vastused tõestasid seda. Nüüd aga mure mehe pärast. See on tal juba kolm-neli kuud. Vaevusi ei põhjusta, aga see pole ju normaalne....Ahjaa, suvel siin kahtlustasime haudumust, kasutas nädala vältel ka apteegist ostetud Bepanthen salvi, ent tulemusteta.

Vabandan, et teistkordselt pöördun teie poole sama küsimusega, ent jätsin kogemata abikaasa vanuse märkimata ja lisan ka mõned muutused.

Abikaasa on niisiis 40 aastane meesterahvas. Kuna ta viibib komandeeringus, siis pole tal kuidagi võimalik arsti juurde minna ja seega püüan ma ikka teie käest nõu saada. See on muidugi patsienti nägemata peaaegu võimatu, ent siiski - südame rahustuseks. Nimelt, nüüd eelmisel nädalal andsin talle määrimiseks rohtu, mille sain dotsent Ilse Kõivult, kuna olen tema patsient ja käin Tartus tema juures ravil. See on tal endal väljatöötatud ravim, millega ravisime end, kui mind vaevas papilloomviirus. See on selline tugev lahus ja abikaasal on nüüd paremaks läinud - uus nahk pole enam roosakas vaid täiesti normaalne, ehkki natuke läikivam. Kui selle ravimiga saame hakkama, ja paraneb täiesti, kas on siis vajalik arsti juurde minek ja kas võime täiesti välistada peenise vähi võimalikkuse? Eritisi ei ole esinenud. Peenis alati puhas, abikaasa on eriliselt hoolt kandev oma puhtuse eest. Loodame, et suudate meid maha rahustada, sest praegu tõepoolest pole võimalik arsti juurde minna.

Vabandan siinkohal teistkordse küsimuse esitamise pärast ja täname vastuse eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tean seda dr. Kõivu poolt kasutatavat ravimit. Kui see on aidanud, siis on teie mehel suure tõenäosusega tegemist atüüpilise papiloomiviiruse vormiga. Kasvaja võimalus on üsna väike. Jätkake alustatud raviga. Mõnikord on seda rohtu vaja kasutada mitu kuud järjest.
Edu soovides
Margus Punab