urineerimishäired 07.11.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 25a mees. Mure järgmine: vajadus urineerida tekib järsku ja on tugev (sageli nii tugev et on tunne, et kohe tuleb püksi:)). Samas kui urineerida on uriini kogus küllaltki väike ja urineerimise lõpus on tunne, et tegelikult pole põis tühi aga samas nagu midagi ei tule ka. Samuti tekib vajadus urineerida küllaltk tihti ja järsku (st pole häda, aga kui tuleb ei tule mitte nii et algul on piske häda, mis läheb aegamööda suuremaks vaid tekib kohe äärmiselt kange häda). Mingeid valusi ei ole siiani esinenud. Selline vaegus on mul olnud juba ca 3-4a aga arstile pole veel jõudnud, kuna ma pole sellele seni tähelepanu pööranud viimasel ajal aga on asi veidi hullemaks läinud)

Oskate ehk öelda millest selline vaegus võib tingitud olla (eesnäärmega midagi?) või kas see võib olla lihtsalt oragnismi omapära?

Tervitustega ja lugupidamisega

Martin

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega põete eesnäärme põletikku. Soovitan tulla meestearsti vastuvõtule. Mida pikemalt uuringute ja raviga viivitate, seda raskem on haigust välja ravida.
Edu soovides
Margus Punab