veritsus??? 26.10.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus järgmine: Viimase paari aasta jooksul on mul esinenud pärakast veritsust. Seda ei juhtu tihti, vahest paar korda aastas. Varem pole ma sellele lihtsalt tähelepanu pööranud. Kuid nüüd arvan, et asi ei ole siiski normaalne. Veritsust esineb roojamise ajal, muidu mitte. Seda, kas kõht on igakord ka kinni olnud, ma ei mäleta. Sedapuhku on verd tulnud juba kolmandat päeva ja koguaeg on ka kõht kinni.
Sooviks lugeda Teie poolset hinnangut, ning kuhu, või kelle poole peaksin pöörduma.
PS! Kus võiksin teha suguhaiguste analüüsid?
Ette tänades,
Andres Tallinnast

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõige sagedamini on väljaheitses vere leiu põhjuseks päraku veenikomud.
Soovitan pöörduda kirurgi poole.
Kui on olnud anaalset seksuaalsuhet ja kahtlustate endal suguhaigust, siis tasub pöörduda kas meestearsti või suguhaiguste arsti poole.
Vastuvõtu info leiate portaali arstide tutvustuse juurest.
Edu soovides
Margus Punab