poisi suguelundite areng 28.05.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor!

Minu mure on seotud 10-aastase poisi suguelundite arenguga. Pigem siiski arenematusega - genitaalid on tal 10-aastase kohta väga väikesed, minu meelest samasugused kui olid 4-aastaselt. Mis võib olla põhjuseks? Lisaks veel tugev fimoos ja üldine kidur kehahehitus. Kas võib loota poisi edasist normaalset arengut või on tegemist ravi vajava anomaaliaga? Sellisel juhul - kust saab abi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suguelundite areng on lapseeas üldse tagasihoidlik. Proportsioonid jäävad samaks, kuid selgelt nähtavat arengut enne puberteedi algust ei näe.Fimoosi kohta leiate infot minu varasematest vastustest, seetõttu ja ei hakka siin üle kordama.

Selleks, et süda rahule jääks soovitan siiski konsulteerida arstiga. Alustada võiks meestearsti visiidist. Üldiste arenguprobleemidega soovitaksin pöörduda Tartu Ülikooli Kliinikumi Endokrinoloogia Haiglasse dr. Adojaani vastuvõtule.

Edu soovides

Margus Punab